Trikolora pro právníky a notáře

Zakupte u nás kvalitní trikolóru ve formě šněrovadla (provázku). Můžete vybírat z bavlněné a viskózové trikolóry o délce 100 nebo 1250 metrů. 

Jaké má tato trikolóra využití a pro koho je určena? 

Trikolóra jako šněrovadlo slouží ke svazování spisů a důležitých dokumentů. Mezi naše zákazníky patří notáři, právníci, advokáti nebo soudní znalci.

 

 

PROMA Šumperk, s.r.o.
Nám. Svobody 131
788 14, Rapotín

Tel.: 778 403 640www.PROMAkaravan.cz
www.starlaces.cz

 

 

Trikolóra jako státní symbol


Trikolóra patří od roku 1993 mezi české státní symboly. Může mít podobu vlajky, stuhy nebo šněrovadla (provázku). Každá trikolóra se skládá ze tří barev, které jsou uspořádány do tří vodorovných nebo svislých pruhů. Každá barva obvykle zabírá jednu třetinu vymezené plochy. Česká trikolóra se skládá z pruhů v bílé, červené a modré barvě. Barvy musí být vždy v tomto pořadí. Zajímavá je i neoficiální interpretace barev, dle které bílá barva symbolizuje čistotu, červená je barva krve prolité za svobodu vlasti a modrá znamená jasnou modrou oblohu bez mraků.


Trikolóru upravuje zákon č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky. Ten vymezuje barvy trikolóry. Jejich odstíny jsou libovolné. Jaké má trikolóra v současnosti využití a objevila se již dříve v našich dějinách? Trikolóra se používá při slavnostních příležitostech, a to zejména k dekoračním účelům. Novodobě byla mezi státní symboly zařazena v roce 1993. Ke státním symbolům ale patřila již v letech 1939 až 1945. Za socialismu byla ze státních symbolů vyřazena. V té době se proto používala k vyjádření nesouhlasu a při demonstracích, například i během Sametové revoluce.


Proč zakoupit trikolóru u nás?


K objednání trikolóry můžete využít e-mail, telefonický kontakt nebo online objednávkový systém. Zboží zasíláme přepravní službou DPD a za balné a poštovné si účtujeme poplatek 75 Kč (bez DPH). Máte zájem o velkou objednávku? Pokud u nás zakoupíte alespoň 2499 metrů trikolóry, nebudeme vám účtovat žádné přepravní poplatky. Všechny přijaté objednávky vyřizujeme co nejrychleji. Zakládáme si na komunikaci se zákazníky a maximálně se snažíme vyhovět jejich požadavkům.